{jcomments on}

Artišokk aitab hoida meie nahka suurepärases seisundis, varustades organismi tähtsate toitainetega. See spetsiaalne artišoki ekstrakt sisaldab silimariini ja teisi bioflavonoide, mis on tuntud organismi puhastava toime poolest. Artišokki soovitatakse kõigile, kellel on probleeme nahaga, kes suitsetab, kasutab alkoholi või elab saastatud keskkonnas. Artišokk (Cynara scolymus) on karuohakat meenutav ilu- ja delikatess-köögiviljataim, toiduks tarvitatakse puhkemata korvõisiku lillakat põhja. Artišoki lehtedel on diureetiline (kuseeritust soodustav) toime ja neid koos juurtega kasutades võib aidata ennetada ateroskleroosi ja ravida diabeeti. Varem on teda kasutatud ka kollatõve, aneemia ja düspepsia (seedehäirete) korral.

Artišokis sisalduvad silimariin ja teised bioflavonoidid (raviomadustega taimsed pigmendid) mõjuvad hästi maksahaiguste korral ja aitavad organismi kaitsta neerusid kahjustavate toksiinide eest. Organismi tugeva intoksikatsiooni (mürgistuse) korral on vaja tarvitada artišokki, et ei toimuks patoloogilisi muutusi ja vereseerumi fermendid jääksid vajalikule tasemele, sest artišokis sisalduv silimariin lagundab toksiinid täielikult. Seda toimet on kontrollitud rohkearvuliste uuringutega, mis kinnitavad silimariini kaitseomadusi.

Viimasel ajal on artišoki õienuppudes leitud tsimariini, mis oma põhiomadustelt on sarnane silimariiniga. Uuringud näitasid, et õienuppude ekstrakt soodustab maksa regeneratsiooni (taastumisprotsessi). Avastati ka, et artišoki ekstrakt aitab düspepsia korral ja aitab alandada kolinesteraasi (cholinesterase) taset, mis tähendab maksa rasva- ja lipiidnõre vähenemist. 1940. aastatel tegid Jaapani, Rootsi ja Ameerika teadlased kindlaks, et artišokk aitab alandada kolesterooli (ajus, neerupealistes, sapis jm. leiduv küllastumata alkohol) taset veres. Artišokk praktiliselt ei omasta seatina ja elavhõbedat, isegi kui ta kasvab neist küllastunud maapinnas.

Artišoki toime tõhustamiseks on teda kombineeritud võilille ekstrakti, ohaka ja korallipulbriga.

See eriline kombinatsioon aitab soodustada maksa tööd, puhastumist ja taastumist

kudede kiiremat taastumist, sest sisaldab tähtsaid mikro- ja makroelemente ning rasvhappeid

Samuti toimib soodustavalt sapi eritumisele, aitab kiirendada jääkainete väljutamist organismist, on pehme diureetilise toimega, aitab normaliseeruda ainevahetust ning aitab muuta  naha seisundit.

Kasutamine: naha seisundi parendamiseks võtta 6 kapslit päevas kahe nädala jooksul, seejärel vähendada päevanormi 1-3 kapslini. Kapsleid võtta tühja kõhuga (üks tund enne hommikusööki või enne uinumist), peale juua klaas vett. Optimaalse tulemuse saavutamiseks ei tohiks kolme tunni jooksul peale preparaadi võtmist juua hapusid jooke, s.h. puuviljamahlu ega karastusjooke.

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee