Tänapäeva inimesel suhteliselt sageli ette tulev probleem - liigne happelisus. Kes, kuidas seda tunneb - kõrvetised kõhus või hapu maitse suus,pidev, väsimus ja mõistetamatu nõrkus. Kui keha on happeline, siis hakkab meid kimbutama väsimus, paljunevad vähirakud, moodustuvad soolestikus hemorroidid, langeb töövõime jne.
Aluse happe  /ph/ TASAKAAL ORGANISMIS
Leelo Simisker

1. samm – veega rikastumine

Inimene vajab päevas 30 ml. vett iga oma keha kilogrammi kohta.
Puhas aluseline vesi – pH 9,5 või rohkem. Allikavett saab aluseliseks muuta, lisades sellele ühe liitri kohta 2-3 teelusikatäit naatriumbikarbonaati (puhast soodat), 
Palju räägitakse veepeetusest ja tursest. Kui vett pole piisavalt, siis seob keha selle endasse ja tulemuseks on ebamugav, turses enesetunne. Happeline organism imab vee kudedesse, proovides nii seal olevaid happeid neutraliseerida. Lisaks muudab veepuudus inimese enesetunde halvaks, väsinud ja nõrgaks. Veega rikastamine algab aeglaselt. Soovitatav on tõsta aluselise vee hulka nädala-kahe jooksul. Aluselist vett juuakse toidukordade vahel, mitte toidu kõrvale või vahetult enne sööki. Veepuudusest on tingitud paljud tervise probleemid-eelkõige vererõhu tõus, neeru erinevad kivid ja 

/ Biore vahemärkus Vee muudab ruttu aluseliseks  Cellfood, Korallipulber või H-500/, mineraale saab Phoursaltist, Basicost , samuti söögisooda, mida võid lisada joogiveele 1,5 l.-le 1/2 teelusikatäit. Kui aga Sul on tugevad kõrvetised siis võid teha ka lahuse 250 ml. veest ja 1 tl. soodast.

2. samm – söö õigesti

Menüü põhiosa peaks koosnema töötlemata ökotoodetest. See peaks sisaldama rohelisi köögivilju ja tervislikke rasvu ning vähesel määral süsivesikuid ja proteiine.

NÕUANNE:
Söö hommikusöögiks rohkem  aluselisi toite. Unusta happelised võileivad, munad, kohv, piimatooted jne. Täida taldrik iga söögikorra ulatuses ¾ ulatuses köögiviljadega ning suurenda toortoidu hulka. Unusta suhkrut sisaldavad magustoidud ja ära lisa ka muule toidule suhkrut. Ära kasuta pärmi, pärmitooteid ega kõrgema sordi nisujahu. Vaheta valge riis tumeda vastu. Söö ainult vähese suhkrusisaldusega puuvilju. / Kui tunned vajadust magusa järele, siis kasuta Palmi suhkrut või agaavi siirupit /

/Biore-NB.Lisa toitudele superfoode-Lutserni e.AlfAlfat,Spirulinat, Chlorellat jne./

Dr. Riina Raudsiku soovitused-Rusikareegel toitumisel on, et toidust peaks olema aluselsed ja happeliste toitude vahekord 50/50, täielikult aluselist toitu võib süüa äärmuslikult 2-3 nädalat.Kõik rohelist värvi aedviljad on aluselisemad ja magusamad on happelisemad. Juurviljade seas on ka happelist jääki tekitavaid aedvilju/peet,porgand, ploomid, maasikad jne/ kuid nende söömine on väga vajalik. Süsivesikud /magusad toiduained/ muudavad organismi happelisemaks ja hapud, mis sisaldavad vähem süsivesikuid, on organismi jaoks auselisemad/ sidrun, rabaraber, kirss, greip, ananass jne/

Õige toitumise ja aluselise vee joomisega on võimalik terveneda ka sellistest kroonilistest haigustest nagu podagra, kõrgvererõhutõbi, diabeet IIgr,kilpnäärme alatalitlus,/kui nääre pole välja oprereeritud/, nahahaigused, unehäire, rasvumine, ärevus ja depressioon jne.

 

3. samm – sõbralikud rasvad

Lisaks hapnikule ja veele on rasv kolmas oluline terve keha ja ainevahetuse element. Rasv on asendamatu rakkude moodustamisel, eluliselt vajalike hormoonide tootmiseks ning liigsete tööks. Rasv kaitseb ja eristab elundeid.
Rasv aitab organismi hapete neutraliseerimisel ja väljutamisel. Kui anda organismile õigeid rasvu, siis seob see üleliigsed happed ja viib need organismist välja. Kui aga happeid on palju ja rasva vähe, siis hakkab organism rasva koguma, et organismi kaitsta. Üleliigsed happed hakavad eemalduma naha kaudu, nahk muutub laiguliseks, kuivaks, võib esineda ekseeme ja suunurgad on katki. Lisaks muudab rasvapuudus ka küüned ja juuksed hapraks.
Eluks vajalikud rasvhapped on omega-3 ja omega-6. organism vajab neid, kuid ei suuda neid ise toota – seepärast peame saama neid toiduga. Omega-3 ja omega-6 on vajalikud rakumembraanide ehitusmaterjalid, toetavad valgeliblede tööd, parandavad lümfi- ja vereringet, toetavad rakkude paljunemist ja uuenemist ning toodavad energiat jne.
Omega-3 rasvhappeid sisaldavad nt kala- ja linaseemned ning sellest pressiurd  linaseemneõli.  Kanepi õli,Tudra õli ja kõige rikkamad on chia seemned, avokaado õli.

Väga hea on kasutada Kanepiõli või siisOmega 3, 6,9 kapsleid

Omega-6 leidub seesamiseemne-, soja-, kuningkepi-, viinamarjaseemne- ja mustsõstraseemneõlides ning kõrvitsaseemnetes.

Alati tuleb kindel olla, et kasutatavad õlid on puhtad ja külmpressitud.

Praadimiseks tuleb kasutada spetsiaalselt selleks valmistatud  rafineerimata õlisid . Nt päevalille ja oliivõli.

 

4. samm – liikumine

Sobiva harrastuse valik on igaühe enda teha, võib kõndida, ujuda, tõsta hantleid, sõita jalgrattaga, teha joogaharjutusi või veel midagi meelepärast. Ükskõik mis harjutusi teha, peamine on, et tekiks higistamine, mis aitab kaasa happeliste metraboliitide eemaldumisele kehast. Harjutada tuleks viis korda nädalas vähemalt 15 minutit (maksimaalselt üks tund).

5. samm – valmistu hingeliselt

Liigselt happeliste toitude söömine võib tekitada süütunnet, masendust ja liigsöömist. Oluline on vabaneda negatiivsetest mõtetest, tunnetest ja tegudest, mis muudavad keha happeliseks. Kogu elustiil peaks aluseline olema: ei piisa ainult toitumise muutmisest ja liikumisest, vaid ka inimsuhted, hing ja tunded peavad sellest kasu saama.

Väldi tunnetest tingitud stressi; arenda ennast, et suudaksid vältimatuid stressiolukordi kiiresti lahendada; õpi analüüsima ja kaugelt vaatama ebameeldivaid olukordi ning jäta maha negatiivsed tunded; ela päev korraga; ära jää kinni negatiivsetesse mõtetesse, ole positiivne; kui eksid, anna endale endeks ja mine edasi; mõtle, et sina (ja kõik teised) kogevad palju erinevaid tundeid päeva jooksul – osa neist on positiivsed, osa negatiivsed; näita oma tundeid – naera, nuta; usu endasse; julge unistada ja oma unustusi täide viia; ära kiida ennast toiduga!!

6. samm – püstita eesmärk ja tee märkmeid

parim võte eesmärgi saavutamiseks on teadvustada enda hetkeolukorda ja võrrelda seda saavutatava sihiga. Tuleb otsustada, mitu kilo kaalus kaotada, missuguse vööümbermõõdu poole püüelda või mis number riideid kanda.
Eesmärgile vaatamata ei või sinust kaalu orja saada – sellest pole kasu. Õnnestumine on näha ja tunda heas enesetundes. Kui soovid, võid mõõta ja kaaluda end kord nädalas, endale sobival ajal, kuid alati samal ajal. Samuti võib pidada päevikut, mis aitab paremini selgeks saada, mis sulle sobib ja mida on veel vaja arendada ja muuta.

7. samm – puhasta keha seest väljaspoole

Kui oled valmis alustama, ootab ees huvitav aeg, mil õpid oma keha uuesti tundma. Organismi tõeline puhastumine algab 2-3 nädala pärast. Süüa võib nii palju ja nii sageli kui on soovi, peaasi et toit oleks roheline ehk aluseline. Toidule tuleb lisada häid rasvu, näiteks avokaado-, oliivi-, linaseemne-,tudra- või kalaõli. Puhastusperioodi ajal tuleks kõiki happelisi toite vältida ja suurem osa toidust peaks toores olema. Aluseline energia aitab kehal vabaneda hapetest ja toksiinidest, andes samal ajal võimaluse omandada normaalselt energiat.
Hapete väljumise ajal võib ilmneda tavalisi keha puhastumise märke – halb hingeõhk, lihasvalusid, ekseeme, ninakinnisust, gripi tunnuseid. Kui keha reageerib nii, siis tähendab see, et puhastumine toimib! Seda võib paranemiskriisiks nimetada. Siiski tekib selliseid häireid vaid väikesel osal inimestel ja nende vastu aitab puhas, aluseline vesi. Kui tunnete väsimust, võib tavalisest rohkem puhata ja lõõgastuda ning harrastada rahulikku liikumist.

/Väga hea on teha keha puhastust KOLOVADA plus programmiga ning seejärel minna üle aluselisele toitumisele./

ALUSELISED TOIDUD

Köögiviljad: kurk, avokaado, spargel, spargelkapsas, idud, spinat, lehtsalat, tomat, redis, suvekõrvits, kapsas, lillkapsas.
Liha ja kala: lõhe, tuunikala, punased merekalad, meriforell (värskelt, ei soovitata iga päev).
Puuviljad: laim, sidrun, greip, kookos, avokaado, rabarber,kirss, ananass 
Viljad: tatar, jäme spelta, kinoa, amarant, hirss, mais
Kaunviljad: sojaoad, läätsed, lima oad, 
Pähklid ja seemned: mandlid, kõrvitsa – ja seesamiseemned, chia seemned

Rasvad: oliivi-, avokaado-, linaseemne-, kookose-, ja tursamaksaõlid, tudra,kanepi õli (alati külmpressitud).
Maitseained: küüslauk, sibul, cayanne’i pipar, ürdid, ingver, kurkum, must köömen  jt.
Joogid: aluseline vesi,korallvesi,sidrunivesi

HAPPELISED TOIDUD

Köögiviljad: seened, säilituskartul.
Liha ja kala: sea-, looma-, metslooma- ja linnuliha, kanamunad, krevetid.
Puuviljad: apelsin, mandariin, banaan, ananass, arbuus, mesimelon, õun, papaia jne, neid võib süüa harva. Väga happelised on kuivatatud ja konserveeritud puuviljad.
Viljad: oder, mais, rukis, kaerakliid, nisutooted, koogid, küpsised jne.
Pähklid ja seemned: maa-, pistaatsia-, kreeka ja muud pähklid.
Rasvad: margariin, maisiõli, või.
Maitseained: ketšup, majonees, sinep, veini- ja riisiäädikas, vanilje, keedised.
Joogid: tee, kohv, alkohol, mahlad, karastusjoogid jne.
Magusained: kõik suhkru- ja siirupisordid.

NB! Aluselised toidud peaksid moodustama kuni 80% toiduainetest, 20% võib olla happelisi toiduaineid

Biore kommentaar-Kui Su organism on väga happeline ning on vaja kiiresti taastada tasakaal, siis on olemas tõhus mineraalidest koosnev pulber Basico, mida võetakse koos toiduga, soovitavalt õhtuti. Samuti on hea kasutada klorofülli sisaldavaid tooteid, lihtsamini omastatv on Klorofülli jook

Samuti on  firmal Fitline olemas ph tasakaalustaja Restorate .

Tooted on meie stuudios  müügil, samuti ph taseme mõõtmise võimalus. PH testreid vaata siit