Bentonite savi on Universaalne, juba looduse enda poolt ideaalses tasakaalus olev mineraalide kompleks, mis sisaldab 70 erinevat ja asendamatut mikroelementi, ajastust, mil Maale tekkis elu. Temas on loomise energia. Samamoodi kui nende elementide kaasabil tekkis elu, on nad eluks endiselt asendamatud. Inimorganismis on nende ülesandeks tagada organismi kui terviku toimimine. Bentoniti saadakse savimineraalist montmorilloniit, mis on looduslik adsorbent. (Adsorbent ehk adsorbeeriv aine on suure eripindalaga, vees lahustumatu aine, mis koondab oma pinnale teist ainet adsorbaati. Tuntud adsorbendid on nt bentoniit, alumiiniumoksiid, silikageel, aktiivsüsi. Allikas: Wikipedia). Kaevandus asub Krimmis, Kudrinskis, ökoloogiliselt puhtal looduskaitsealal.

Bentoniti soovitatakse kui hädavajalikku looduslikku abivahendit  paljude erinevate hädade korral  või kompleksis teiste toodetega Eriti häid tulemusi on saavutatud südameveresoonkonna-, vereloome-, tugi-liikumisaparaadi-, diabeedi, rasvumise, mao ja seedetrakti, ainevahetushäirete ja veel paljude probleemide puhul. Samuti intensiivse kasvu, sugulise küpsemise, kõrgendatud füüsiliste koormuste, stressi ja muude pingeseisundite korral.
Betonit’i iseloomustab veel üks ja ehk isegi kõige tähtsam omadus – ta on organismile absoluutselt kahjutu ja teda võib tarvitada väga pika aja kestel, ning tal puuduvad vastunäidustused nii täiskasvanute, kui ka laste suhtes.

Info pärineb www.heatunde.ee