MSM-looduslik väävel -meie naha, luustiku ja nooruslikkuse saladus.

MSM on keha struktuuri ning funktsiooni jaoks elutähtis mineraal, mis kaitseb keha oksüdatiivse stressi ja toksiinidest tulenevate kahjulike mõjude eest. 

MSM pulber ehk (Metüül-Sulfonüül-Metaan) looduslik sulfur on oluline kollageeni moodustamiseks, immuunsüsteemi tõstmiseks ja säilitamiseks ning veresuhkru tasakaalustamiseks  

MSM aitab hoida lihased ja liigesed normaalsed, kiirendades ehituslike kollageenivalkude moodustamist tänu väävli võtmerollile nendes protsessides ning ka oluline abistav  komponent borellioosi kompleksravis. 

MSM pulbrit kasutatakse nii sees kui välispidiselt

 Suurendab liigeste painduvust.

 Vähendab lihasevalusid. Näiteks Oregoni ülikooli teadlased uurisid rohkem kui 18 000 lihasvalude käes vaevelnud inimest ning selgus, et MSM-i kasutamisel vähenesid 70%-l valud või kadusid sootuks. Sama lugu on ka lihaskrampidega – need vähenevad.

Kaitseb oksüdatiivse stressi ja toksiinidest tulenevate kahjulike mõjude eest.

Väga  hea naha, küünte ja juuste heaolule. Kuiv ja kortsus nahk on vähese kollageeni tulemus, MSM on aga oluline kollageeni tootmisel. Väga vajalik nahaprobleemidega inimestele, eriti psoriaatikutele.

 Kasulik kõõlusepõletiku ja artriidi korral.

 Leevendab allergiat. Uuringud on andnud tõestust, et MSM leevendab tänapäeval sedavõrd sagedasi toiduallergiaid.

 Võitleb parasiitide vastu. Üks parimaid MSMi avastatud toimeid on see, et ta võitleb mitmete soolestiku parasiitide vastu. Tulemused põhinesid laboratooriumis uuritud hiirtel, kellel olid ussid. Hiirtele söödeti 17 päeva jooksul koos toiduga väikeses koguses MSM-i. Pärast katset lõppu ei leidunud näriliste väljaheidetes enam parasiitidest märke

Viib kehast mürkaineid välja. MSM-il on võime rakkudest välja viia ainevahetuse jääke, suurendades vajalike toitainete omastamist, vee ja hapniku sisselaskvust.

 Vähendab stressi. Teadlased lasid 14 inimesel tarbida MSM-I erinevatel perioodidel seitsmest kuust ühe aastani. Selle perioodi jooksul ei haigestunud keegi ning inimesed tundsid end paremini.

Soovitav kasutada koos C-vitamiiniga-aitab parandada omastatavust ja suurendada raku läbilaskvusvõimet.

Seespidisel kasutamisel lisa mahladele, smuutidesse. 

Nahaprobleemide, vistrike, lööbe korral on hea teha ka vanne. Siis lisatakse vaid MSM pulbrit vannivette. Leevendab sügelust ning muudab naha pehmeks ja siledaks.

Vaata Valikuid SIIT

Kasutatud materjali artiklist