Magneesiumkloriid-jalgade krambid

Magneesiumi vanni sool /MgCl2/, magneesiumi õli ja geel.

Jalad kisuvad krampi. Lihased on pingul ja lõdvestumine on vaevaline. Ka süda kipub puperdama.

Vereõhk on hüplev, uni on katkendlik ja rahutu, sind vaevab diabeet ning  sul rahutute jalgade sündroom ning kas tead, et kõige selle taga võib olla magneesiumi vähene hulk Sinu kaunis kehas.

Vägev maag magneesium.

On üks olulisemaid katioone organismis. Põhiliste eluks vajalike mineraalide seas on ta isegi olulisem kui kaltsium, kaalium ja naatrium, kuna temast sõltub teiste mineraalide omastatavus.

Magneesium on organismi biokeemiliste- ja füsioloogiliste protsesside universaalne regulaator, olles organismis rohkem kui 300 fermendi koostisosa ja seetõttu on väga paljud protsessid organismis otseselt sõltuvad magneesiumist

MAGNEESIUMI PUUDUS ORGANISMIS- MIDA VÕIB PÕHJUSTADA?

 • Lihaste krambid – eriti jalgades, ka seljavalu võib osaliselt olla tingitud magneesiumi puudusest.
 • Äng – magneesiumi puudus võib tekitada paanikahäireid. Paljud „närvipuntrad“ on peale magneesiumi kuurist abi saanud.
 • Alkoholi tarbimisest tulenevad psüühhikahäired. (deliirium)
 • Astma
 • Põletikust tingitud põie krambid – „hüperreaktiivne põis“
 • Depressioon – tähtis on koos magneesiumiga kasutada ka D3 vitamiini. Selle vitamiini puudus on üks tavalisemaid „pimeda aja stressi“ tekkepõhjuseid, samuti on see väga oluline vitamiin, mis aitab organismil magneesiumi omastada. Enamus depressioone on tekkinud mõne aine puudusest, eriti märgatavad on need kui kehas on vähe vitamiini B12, joodi ja Omega3. Depressiooni kutsuvad esile ka beta-blokaatorid, mida kasutatakse südame pärgarterite probleemide ja kõrgvererõhu tõve ravis.
 • Stenokardia – leevendab või hoiab isegi ära.
 • Südame infarkt – on leitud, et infarkti puhul on peaaegu alati magneesiumi puudus selleks, mis põhjustab pärgarterite ummistumist kui ka krampe.
 • Mööduv ehk transitoorne isheemiline atakk (TIA) e. väike isheemiline infarkt – arvatakse, et see tuleb mikrotromboosist, kuid nüüdseks hakatakse järjest rohkem arvama, et veresoonte krampide üks olulisemaid põhjustajaid ongi magneesiumi puudus.
 • Südame rütmihäired – leevendab ja ennetab.
 • Kõrge vererõhk – aitab, eriti kui on nn. renniini hüpertoonia, kindlasti lisada ka D3 vitamiin.
 • Hüpoglükeemia – intensiivne ja pidev näljatunne, närvilisus, lihaste värin, nõrkus.
 • Unehäired – odav ja hea unerohi, ilma kahjulike kõrvalmõjudeta.
 • Selja- ja kaelavalud – võib leevendada ja isegi ära hoida akuutse seljavalu. Magneesiumi kasutamine on andnud väga head tulemust osteopaatias. Tähtis lisada D3 vitamiin.
 • Peavalu ja migreen – kui algava migreeni puhul võtta 500-600mg veeslahustuvat magneesiumi, siis võib see isegi saabuva ataki ära hoida või isegi varasest valustaadiumist välja tulla.
 • Nõrgad hambad – Mg vähendab kaariese tekke ohtu, kuna on väga oluline hammaste komponent ja jällegi on D3 vitamiin väga oluline.

Kuidas magneesiumi manustada:

Ööpäevane vajadus on ca 400mg. Kui on tekkinud puudus, siis oleks vaja võtta vähemalt 500-600mg. Samas suure koguse manustamine tekitab kõhulahtisust. Samuti ei imendu magneesium mao ja soolestiku kaudu väga hästi. USA-s tehtud uuring näitab, et tablettide kasutamisel võtab vajalike varude taastumine 1-2 aastat.

Kogemus näitab, et kõige efektiivsemaks viisiks on läbi naha imendumine ja kõige lihtsam moodus on jalavann kontsentreeritud lahusega. Jalavanni efektiivsust saab veelgi tõsta, kui tupsutada nahka küllastunud magneesiumilahusega. Seda tuleks teha seal, kus nahk on õhuke – käte ja reite siseküljed, kõht.

Magneesiumi Jalavanni jaoks võtta 1-2 peotäit magneesiumkloriidi 1-2 liitri vee kohta. Piisab, et varbad oleksid kaetud. Vanni kestus 20-30 minutit. Dr. Norman Shealy tegi kindlaks, et sellisel meetodil taastus 75% inimestel normaalne magneesiumi tase organismis kuu aja jooksul.

Väga tähtis!

Magneesiumi suukaudsel manustamisel vältida fütiinhapet, kuna see takistab magneesiumi omastamist. Seda leidub eriti suurtes kogustes täisteraleibades, ubades, mandlites, kaeras, maisis, nisus. Peaks hoidma vähemalt 3 tundi vahet. Samuti tuleb hoiduda oksalaatidest, mida suurtes kogustes leidub kohvis, tees, salatilehtedes, spinatis, rabarberis, pähklites. Jalavannide puhul see ei kehti. Ettevaatlikud peaksid aga olema inimesed, kellel on kroonilised neeruprobleemid, kuna keha väljutab üleliigse magneesiumi neerude kaudu ja see võib põhustada mürgistust.

Vältida toote silma sattumist! Esmaabi: silma sattumisel loputada rohke veega, käed pesta vee ja seebiga. Säilitada jahedas ja kuivas kohas.

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee