Dr.Butakova lõpetas Leningradi Meditsiini Instituudi  1982.a. terapeudina ning oli pikalt praktiseeriv arst. Arstina töötamise ajal õppis ta lisaks nõelravi,refleksoloogiat,dietoloogiat,akupunktuuri jpm. Hiina,Jaapani India ja Tiibeti meditsiini õppides sai ta aru, et on olemas vaid üks mõiste TERVIS.

Kui ta töötas kiirabi arstina, siis hakkas talle tunduma nii mõttetuna pikendada inimese eluiga vaid mõneks hetkeks. Ta mõistis, et on vaja teha nii, et inimene ei satukski reanimatsiooni, vaid teda peaks õpetama elama, sööma, liikuma ja ennast hoitma õieti. Seega oli tal vaja saada veel üks haridus -õpetaja oma.Meditsiiniline pedagoogika. Ta sai arstidele väga haruldlase taseme-pedagoogiliste teaduste kandidaat.

Dr.Butakova on akadeemik ÜRO juurde kuuluvas Rahvusvahelise Informatsiooni Akadeemias.

Kas tead,Milline on Sinu perearsti kvalifikatsioon ja kus on ta ennast täiendanud?

Kas on võimalik (ja kuidas ?) tänapäeva tingimustes säilitada oma organismi , optimeerida tema elutegevuse tingimused ? Loomulikult, kuid selleks on vajalikud mitte ühekordsed meetmed, vaid tuleb välja töötada süsteemne organismi kaitse rasketes sotsiaal-ökoloogilistes tingimustes. See kaitse peab sisaldama endas terve kompleksi ettevõtmisi, mis on suunatud patoloogiliste lülide likvideerimisele. Kõige olulisem aga on võtta vastutus enda tervise eest eranditult enda kanda. Loota võite vaid Loodusele ja inimmõistusele, mida aga tuleb arendada.

Tee, mis viib tervise taastamiseni vaata videosid dr.Butakova loengutest

loe edasi Dr,Butakova tõlgitud loengutest TERVISE SALADUSED, mis saadaval meie stuudios või E poes. Hind 12€ Samuti saadavl ka uus loengute tõlge Immuunsus ja närvisüsteem. Osta siit

Inimese makroorganism koosneb 12 organite süsteemist ja tervis sõltub nende koostööst, rütmilisest ja rangelt individuaalsest tööst. Iga inimene - see on avatud ökobioloogiline süsteem, mis kulgeb katkematus eneseharimise ja iseregulatsiooni režiimis. Temas leidub kõik, mis on olemas igaühes vastavalt ülemailmsele harmoonia seadusele. Ning see on vajalik kindlasuunaliseks ja ökonoomseks tööks. Side 12 organsüsteemi vahel on ilmne:

# Bioenergeetika

# Psühholoogiline rehabilitatsioon

# Optimaalne söömine

# Vee omandamise programm

# Parasiidivastane programm

# Süsteemne puhastumine

# Fermendid ja bakterid

# Rakuline toitumine

# Liikumine

# Keeldumine medikamentidest

# Halbadest harjumustest loobumine

# Ökoloogiline kaitse

Kui te hakkate oma süsteemi kasutama "ükshaaval" järgemööda, siis te kaotate vaid aega, sest kõiki süsteeme tuleb reguleerida komplekselt....

Esimene tervise aste - see on psühholoogiline treening. Ehk siis närvisüsteemi treening, autotreening. Siia kuulub kõik, mis puudutab tervise kohta käivat infot - tuleb teha seda või teist, mis on kehale kasulik. See on just see, milleta me ei nihku paigast. See on esimene aste ja temast lihtsalt "üle astuda" ei ole võimalik. Näiteks inimesel jäi süda haigeks ja ta läheb ekstrasensi juurde või hakkab jooksma. Ta teeb õieti, et hakkab end liigutama. Kui aga tegeleda jooksuga enne, kui on tegemata teatud toimingud, on mõttetu.... Ta ei saavuta midagi oma tervise juures, kui ta hakkab jooksma infarktieelses seisundis või sama mõttetu on ringi joosta kõhuga, mis on täis solkmeid. Kaugele ei jookse.... Enda eest juba ammugi ei jookse kuhugi. Seepärast on vaja esmalt tegeleda psühholoogiaga, saada infot, andmeid, teadmisi, et aru saada kuhu me jookseme ja miks üldse jookseme ?... Energeetiline voog on ka vajalik. Sõnad, mõtted, ted ei ole neutraalsed. Kõik mõjutab meid. Oluline on teie "Ma tahan!", siis hakkab asi üldse tööle. Vajalikud on ka usk Loodusesse ja inimestesse.

Teine aste, millest ei saa ka kuidagi üle astuda, on söök. Kui me ei õpi õigesti toituma, siis meid õpetatakse "hästi" ravima, kusjuures õpetatakse päris karmilt. Näiteks võtame kroonilise haige, kellel on 33 haigust ja 5 minutit elada. Sunniks teda jooksma. Kas sellest oleks abi ? Ei. Või organiseerida talle teistmoodi toitumine ? Ei. Puhastumine, muideks, on ka toitumisviis. Seega peaks haiget enne psühholoogiliselt "töötlema", energeetiliselt suunama ja siis alles teistmoodi toima. Võibolla üldse mitte toitma ? Võibolla anda vaid mõnda taime natuke. Kõik taimed, see on toitumisviis. Toidulisandid on ka toitumisviis. Kui me ei muuda oma suhtumist toitumisse, siis tervemaks me ei saa. Teate ju seda väljendit, et me kaevame endale hauda lusika ja kahvliga ? Vat need lusikas ja kahvel on meil peas kinni.

Kolmas aste - see on vesi. Pöörake tähelepanu : me panime vee meelega kolmandale, mitte teisele kohale. Sest paljud teist alustavad veest. AGA veekogus sõltub sellest, mida ja kui palju me sõime. Šatalova joob ööpäevas 600ml vett. Me ükskord vaidlesime temaga sel teemal. Šatalova on 90.aastane. Ta tegi sellise triki : heitis selili üle laua ja tema jalgu hoiti kinni, et need õhku ei tõuseks. Ta kallutas end taha kuni puutus kätega maad ja tõusis taas püsti. Mitte keegi noortest sportlastest ei suutnud järgi teha..... Kord läks ta 75.aastasena jala läbi Kara-Kumi kõrbe. Matk oli pikk 500 km ja ta oli koos spotlaste grupiga. Temal oli kaasas 1 l vett. Pealegi tõestas ta kõigile, et vanus ei ole üldse määrav tegur, et olla terve. Temal on tavaolukorras kindel arvestus, et päevas 600ml vett. Paljud arstid (ka mina), ei saanud aru, miks meil on nii erinevad arusaamad ja tulemused. Paljud teadlased kinnitavad samuti, et minimaalselt 1,5 liitrit vett ööpäevas. USA omad lausa soovitavad 3 l. Jaapani teadlased aga naeravad selle peale. Miks ? Sest jaapanlaste menüü erineb kardinaalselt ameeriklaste omast.

Seega. Vett tuleb juua niipalju, et lahustada-lõhustada toit ja välja uhada ainevahetusjäägid. Kui süüa liha, kala, muna, leivatooteid, vürtsikat, teravat, soolast, siis tuleb ka palju juua. Kui aga süüa puu- ja juurvilju, siis vähem. Korraga tuleks süüa nii palju, kui mahub peopessa. Normaalne magu mahutabki 200-250g toitu. Kui sööte rohkem, siis venitate magu. Seega, kui sööte vähem, siis võite ka vähem juua. Kuna aga inimesed söövad suhteliselt palju, siis peaks nad ka jooma vähemalt 1,5 liitrit. Kui te hakkate veel harrastama lahustoitumist, siis ka vee kogus langeb. Kui olete taimetoitlane, siis samuti ei vaja te 1,5 l. Asjaeestteisttaga ei ole vaja keha ülearu "läbi pesta".

Inimestel on selline unikaalne asi nagu "janu". Kahjuks ei ole janu esimene signaal veetustumisest, vaid 4.-5. Kui teil suu kuivab, siis see on juba sügav veetustumine. Pankreas on janus. Kui te ütlete arstile, et teil suu kuivab, siis ta paneb kohe diagnoosiks pankreatiit - kõhunäärme põletik. Tegelikult aga on tegu kõhunäärme rakkude kuivumisega. Pea 50% haigustest on tingitud vähesest veest. Katarakt näiteks on seotud silmakristalli veetustumisega. Kuiv nahk, kuivad juuksed, krigisevad liigesed, kivide teke - kõik on vähese vee süü. Keemiat oleme kõik koolis õppinud : kui soolade kontsentratsioon vedelikus ületab teatud piiri, siis soolad sadestuvad välja.

Mis on kontsentratsioon?

  • See on soola kogus 100ml-s vees.
  • Näiteks : 2g soola 100ml-s = 2% soolalahus
  • 2g soola 50ml-s = 4% soolalahus
  • 2g soola 25ml-s = 8% soolalahus

Sama on soolhappega, mis meil maos on. Kui vesi läheb kehast ära, sadeneb sool välja. Seepärast ei ole olemas sellis asja nagu ÜLIHAPPESUS. Kuidas saaks magu seda toota ? Kui toidu seedimiseks oleks vaja 2,5 g maohapet, siis magu eritab selle. Kui aga maos on 100ml vee asemel 2ml vett, siis kontsentratsioon on ka vastav. Inimene kurdabki, et tal kõrvetab. Muidugi, kui rakud surevad. Siis arst teatabki, et tal on ülihappesus ja soovitab tarbida alumiiniumisoola. Midagi lollimat välja mõelda ikka annab ! Inimesele oleks vaja anda vett ! Ja mitte see kord. vaid pidevalt. Regulaarselt.

Juua tuleks head, puhast, struktueeritud ja aluselist vett. Juua tuleks teda, piltlikult öeldes, kuni kõrvust voolama hakkab. Kõik läbi pesta, et kontsentratsiooni organismis vähendada. Kui inimesel on neerukivid, tähendab tal on uriin väga kontsentreeritud. Järelikult ka veri paks. Kui hommikune uriin omab keemia lõhna, siis on kehas vett vähe. Normaalne uriin on helekollane, peaaegu lõhnatu. Või omab meeldivat leiva lõhna. Kui peale pissimist haiseb kemps nagu oleks kass kusel käinud, siis tähendab ta joob vähe vett ja uriin on kontsentreerunud. Kui inimene higistab ja higi haiseb vängelt, siis tuleks juua vett ja mitte kasutada deodorante. Lümfi kaudu läbi higinäärmete väljub kolossalne hulk mürke. Neid mürke saab lahustada ja välja viia ainult veega. Kõik, mis on looduses vees mitte lahustuv, on meile mõttetu ja ohtlik. Mis lahustub - kasulik.

Kui panna munakoor või kriiditükk vette, siis nad ei lahustu. Ligunegu, palju tahes. See on aga tõsine mure. MIKS me ise tarbisime kaltsium gükonaati vanasti ja andsime oma lastele, rasedatele ? Sest meil on psühholoogiaga suured probleemid.... Vähe sellest, et me oleme harimatud, oleme me veel ka väga usaldavad. Arst ju soovitas... Apteegis müüakse ju.... MITTE ÜKS MINERAAL, MIS EI LAHUSTU VEES, EI OLE ORGANISMILE VAJALIK ! Ta on vaid koormaks . Sellised on kaalium orataat, mida soovitavad arstid, kaltsium glükonaat, raua soolad, paljud vees mitte lahustuvad vitamiinid jne. KEEMIAT EI OLE KEEGI ÄRA MUUTNUD !!! (Tõlk. Kellel on apteegist ostetud mineraalide kompleks, igasugu kaltsiumi tabletid, GNLD Kal-Mag ja muud taolised - proovige, kas lahustub ära ! )

Neljas aste - parasiidivastane programm.

Enamus puhastusi, mida teostab meie meditsiin, on ebaefektiivsed. Näiteks kooloni monitooring. Kui inimene tegi endale 5 korda 30 liitri veega puhastuse ja sai lahti suurest hulgast mürkidest ja roojakividest, siis see ei tähenda, et ta saab lahti nüüd ka psoriaasist. See on seen. Teha tuleks vastupidi. Enne seen ja siis koolon. Tegelikult kooloni kallale võib asuda juba seeneravi ajal. Komplekselt.

Kui me lähme arsti juurde diabeediga, siis ei tuleks alustada kohe suhkrut alandavate tablettidega. Kujutage endale ette, et teie versoontes keerleb veri, milles on 3 supilusikatäit suhkrut. Tähendab veri on magus. Milliste tablettidega saab suhkru verest välja ??? KUHU see kaob ? Ta juba on seal ! Seega tablett on illusioon psühholoogilisel tasndil. Mida saaks ette võtta magusa vere suhtes ? Seda saaks veega lahjendada ja neerude kaudu välja uhada. Ainult nii saab verest suhkru välja. Seega esimene sümptoom, mis teil on - janu, näitabki, et keha tahab suhkrust lahti saada. Mitte tabletti. Kas kellegile on arst öelnud, et ta tarbiks rohkem vett ? Vastupidi, ütlete, keelas joomise ära... Seepärast tuleb paljud asjad ümber vaadata.

Filmi "Vee suur saladus" esilinastusel ajakirjanikud jagunesid kahte leeri : Esimesse 95% ja teise 5%. 95% neist reageerisid negatiivselt. Kui neilt küsiti, millest film rääkis, siis 1 ajakirjanik 5% hulgast väitis, et Jumalast ja et me peaks olema paremad. Et ei tohiks "paljundada halba" kõiksusesse, sest peaaegu igal pool on vesi. Me ise oleme peaaegu vesi - 70%. Seega saab meie aju kergesti läbi vee ümber programmerida. 95% vaatajatest aga ei saanud aru, et tegu oleks üleskutsega headusele.

Informatsiooni vee kohta suudavad vastu võtta vaid osad. Aga millega me joodame oma lapsi ? Minge vaadake McDonaldsisse, kus on lapsed eri vanuses. Nad joovad Cocat. Mis toimub !!! Teie, lugejad, olete vist need, kes tahaks midagi muuta ja olete nõus võtma vasti informatsiooni. Õiget ja kasulikku infot. Kasvõi vastu võtta. Järgmine etapp oleks omaks võtta, tegutseda vastavalt. Kui te usute, et vesi on ainuke jook, mida tuleks juua, siis võite seda infot ka edastama asuda.

Kui te aga joote teed, kompotti, kohvi, mahla ja lisaks sellel 1,5 l vett, siis ma kinnitan teile, kahjuks ei muutu teie kehas eriti midagi. Kui te joote vedelikke suhtes 1 : 1, siis ei ole asjast üldse kasu. Päevas võiks juua näiteks tassikese teed. Nii teevadki need rahvused, kes kaua elavad. See ei pruugi teile kohe kohale jõuda.

Ivan Julma ajal elas Venemaal, nagu ka Hiinas, 250 miljonit inimest. Praegu on Hiinas 1, 350miljardit inimest, aga Venemaal 140 miljonit. Venelased on peaaegu välja suremas. Kahjuks on sama jube demograafiline situatsioon ka Ukrainas. Need, kes saavad selle informatsiooni, omavad šansse elada tervelt ja kaua. Infot igaüks ei saa. . See on viie eritusorgansüsteemi kompleksne puhastamine. Peaegu kogu keha me saame puhastada, välja arvatud mõnda asja : verd ja liigeseid. Verd saab ainult kunstlikult läbi membraanide puhastada. Kõik muud puhastused on tegelikult soolte ja maksa puhastused. Organid omavad juhasid, mille kaudu väljuvad mürgid. Seepärast tuleks väljenduda ka korrektselt. See, kes omaarust puhastab loorberilehtedega liigeseid, puhastab võibolla küll midagi organismis, kuid loodetud efekti ei saa, sest enne seda puhastust oleks pidanud läbima 4-kuulise teekonna...

Viies aste - süsteemne puhastumine

Kuna liigeseid ei saa puhastada, siis neid tuleb HOIDA puhtana. Teine asi on sooltepuhastus. Saab soolikas puhtaks, puhastub tasahilju ka kõik muu. KÕIK, mis puudutab puhastust, peab kulgema kompleksselt.

......

Paljud tegelevad nälgimisega, kuid nad ei tea seda, et inimene, kellel on lambliad, nälgida ei tohi. Lambliad hakkavad nälgimise ajal maksa sööma. Sama on ka muude parasiitidega. Nälgimise ajal on inimesed minestanud ja sattunud haiglasse. Kui inimene ei ole kindel, et tal parasiite ei ole, siis ta nälgida EI TOHI ! Aga kuidas teada saada ? Meie kehas on usse, mida ei saa roojaproovist määrata. Näiteks toksokaroos (Tõlk. kutsikasolge).

Seega enne nälgimist oleks vaja läbida vähemalt seitsmepäevane parasiidivastane kuur. Näiteks "joob" askariid (Tõlk. solge) päevas ~40ml verd. Kui inimene enam ei söö, siis on väga lihtne arvutada, kui palju verd juuakse ära, kui on 2, 3, 10 solget. Ginesse rekordite raamatusse on sattunud ka inimene, kellel leiti kehast 515 solget ( Tõlk. Ei tea, kas postuumselt sai raamatusse....)

40% planeedi inimkonnast põeb aneemiat. Kusjuures see graafik püsib üsna stabiilne. Nii nagu oli 15 aastat tagasi 40%, nii on ka praegu. Siit võime teha järelduse, et aneemiat ei saa ravida või me ei oska seda teha. Kui inimesel on parasiidid, siis on mõtetu talle sisse valada verd või vereasendajat. Üldse on kõik mõtetu. Kõik 2 miljardit inimest peaks läbima parasiidi programmi. Väga võimalik, et neil on parasiidid.

Süsteemne puhastumine - see on lümfi, kopsude, mao-soolestiku, maksa, neerude ja naha puhastamine. Ning seda oleks vaja teha korraga. Avades korraga kõik puhastusorganid.

Kuues aste - fermentide ja kasulike bakterite taastamine. Kui inimene ei aita organismil seda teha, siis võib kuluda selleks paar kuud. Oleks soovitav kiiremini.

Seitsmes aste - raku toitumine. See tähendab tuleb rakule anda 28 aminohapet, 15 mineraali, 12 vitamiini ja rasvhappeid. Mõtetu on süüa väärt tooteid, kui teil on parasiidid. Rakk ei saa midagi. Kui te aga sööte, mis kätte juhtub ja peale joote Coca`t, siis mis raku toitmisest üldse jutt on ? Seega oleks vaja ühtteist kehast eemaldada ja hakata rakke toitma.

Puhastumine peab olema kindlasti ühendatud parasiiditõrjega. Siin aga on mitmeid ohte. Millegipärast, kui on juttu parsiitidest, siis eeldatakse, et tegu on ussidega. Meie kehades on ka mitmeid muid parasiite : seened, viirused, algraksed, bakterid..... Kõigil, kellel on kandidoos, psoriaas, ekseem, neurodermiit jmt., neil on seenhaigused. Seega tuleb teha "seeneravi", mitte "ussitõrjet". Seeneravi võib kesta väga kaua. Vahel pea pool aastat ja see peaks olema enne muid puhastusi.