Aprikoosiseemnete ekstrakt - vitamiin B17 koos Reishi seene pulbri ja C vitamiiniga
Ei ole ravim, ega asenda täisväärtuslikku toitumist. Toodetud Euroopa Liidus
Toote tarvitamisel konsulteerige oma raviarstiga, ei asenda medikamentoosset ravi.
Aprikoosiseemnetes leidub kõige rohkem vitamiini B17 , mis on tuntud ka nimede all amügdaliin ja laetril
Vitamiini B17 molekul sisaldab kaks osa glükoosi (suhkrut), ühe osa bensaldehüüdi ja ühe osa tsüaniidi. Ained on lukustunud olekus, nagu keedusool, mis sisaldab naatriumi ja kloori.
Vitamiin B17 molekuli suudab lahti lukustada ja tsüaniidi vabastada ainult ensüüm nimega beta-glükosidaas. Kui B17 vee juuresolekul selle ensüümiga kokku puutub vabanevad mõlemad mürgised ained – tsüaniid ja bensaldehüüd. Seda lahtilukustavat ensüümi esineb piisavalt vähi rakkude juures, kus teda on väga suures koguses võrreles tavaliste, ehk tervete rakkudega. Vitamiin B17 lukustub lahti vaid vähi rakkude juures ning vabastab mürgid ja hävitades seeläbi vähirakke.
Terved rakud sisaldavad ensüümi rodanees, millel on võime neutraliseerida tsüaniidi, muutes ta kehale kasulikeks kõrvalsaadusteks. Rodaneesi on suurtes kogustes igas keha osas välja arvatud vähi rakkudes mis seetõttu on kaitsetud.
Tavalised rakud toituvad oksüdatsioonist, mis on mitmeetapiline protsess mille tagajärjel moodustub lõpp-saadustena peamiselt süsihappegaas, vesi ja ammoniaak, mis organismist väljutatakse. Vähirakud toituvad aga suhkru käärimisest. Tavaliste ja vähirakkude erinevus on seetõttu väga suur. Tavalistele rakkudele annab energiat hapniku gaas. Vähi rakud saavad aga eneriat glükoosi kääritamisest mis on madalamate eluvormide energia allikas. Glükoosi kääritamine toimub näiteks alkohoolsete jookide valmistamises.
Teine mürgine aine, mida vitamiin B17 sisaldab, oksüdeerub tavaliste rakkude juures tänu hapnikule ning muutub kahjutuks bensoehappeks. Bensoehappel on reumavastane, antiseptiline ja valu vaigistav toime. See võib võib selgitada ka seda miks vitamiin B17 tekitab valu kadumise arstimite abita. B17 vabastab vähirakkudega kokkupuutel bensoehapet otse vajalikku kohta ujutades vähikolde üle loodusliku valuvaigistiga.
Kui tsüaniidi puutub kokku tervete rakkudega, muutub ta rodaneesi ja väävli abil tiotsüanaadiks. Tiotsüanaad on tuntud loodusliku vererõhu reguleerijana. Lisaks aitab ta toota vajalikku B12 vitamiini. Positiivseks vitamiini B17 järelmõjuks on hemoglobiini ehk punaste vererakkude paljunemise ergutamine.
Reishi seen
Reishit kutsutakse aga surematuse seeneks, sest teda on pikka aega kasutatud idamaade traditsioonilises meditsiinis. Teadusuuringud on toonud välja Reishi järgmised omadused:
uuringud on näidanud Reishi immuunsüsteemi tugevdavat ning AIDS-i ja vähivastast toimet. Lisaks on ära toodud ka seene inimorganismile ioniseeriva kiirguse mõju vähendav ja maksa detoksifikatsiooni soodustav efekt.
Seenes leiduvad b-glükaanid kiirendavad immuunsüsteemi rakkude arengut, pikendavad Makrofaagide, CTL rakud (tunnevad ja tapavad rakke, kelle pinnal on võõras peptiid) ja NK- rakkude e naturaalkillerite eluiga mitmekordselt, aktiveerides neid selliselt, et tekib kõrge tsütotoksiline aktiivsus kõigi atüüpsete rakkude vastu. Seenes sisalduvad ergosteriinid omavad kasvajatele otsest pärssivat mõju.
C-vitamiin
C-vitamiin on suurepärane antioksüdant ning aitab uuendada rakke. C-vitamiin aitab tugevdada organismi, tõrjudes välja külmetushaiguste tekitajaid, kaitseb spermatosoide ja osaleb suguhormoonide tekkes.
C-vitamiin aitab stimuleerida veresoonte tööd, hävitab vananemist põhjustavaid vabu radikaale, aitab võidelda südamehaiguste, vähi ja rakukahjustuste vastu. Lisaks soodustab ta paranemisprotsesse, hoiab ära skorbuudi ja stimuleerib närvisüsteemi tööd.
Vaata e-poest