Diosiin on patenteeritud vahend, mille komponendid soodustavad energia- ja ainevahetust. Diosiin on ülimalt väärtuslik toode, mis soodustab:

    vastupidavuse suurenemist;
    immuunsüsteemi funktsioonide tugevnemist;
    rasvade ja süsivesikute põletamist;
    vabade radikaalide neutraliseerimist, veresoonte seinte kaitset;
    maksarakkude taastumist;
    sapieralduse aktiviseerimist maksas;
    südame-veresoonkonna seisundimuutumist
    ajutegevuse aktiveerimist

Diosiin mõjub soodsalt maole seedehäirete, gaaside kogunemise ja liigse maohappesuse korral.

Diosiini koostisesse kuulub palju väärtuslikke ravimtaimi. Üks neist on metsik jamss (Dioscorea villosa), mida on sajandite vältel kasutatud tervise tugevdamiseks. Näiteks Hiinas kasutatakse seda taime traditsiooniliselt maksa puhastamiseks, silelihaste toonuse vähendamiseks, seedimise parandamiseks. Muinas-India traditsioonides kasutati jamssi potentsi tõstmiseks. Jamsi kasutamine aitab organismil stabiliseerida mao tööd, normaliseerida seedetrakti hüpermotoorikat ja kaotada ebamugavustunnet kuseteedes.

Selle toote aktiivingredient – Dioscorea – toimib antioksüdandina, aitab kaasa lipiidide oksüdeerumisproduktide tekke vähenemisele veres. Hulk saponiine, spasmidevastaseid komponente Dioscorea koostises vähendavad spasme, aitavad kaasa südame-veresoonkonna stimuleerimisele.

Viimased uurimused on näidanud, et on täheldatav korrelatsioon (vastastikune seos) Dioscorea aktiivkomponentide imendumise ja suure tihedusega lipoproteiidide ehk “hea” kolesterooli taseme tõusu, mis soodustab rasvade sidumist veres,

Veel üks jamsi omadusi – see on võime taastada liigeste liikuvust.