Eesti Ravimiameti poolt tunnistatud ravimiks
Ginko (ehk hõlmikpuu) on kõige vanem puuliik maa peal, mis eksisteerib juba ligi 250 miljonit aastat. Ginkopuud on tuntud oma unikaalse ellujäämisvõime poolest. Nad taluvad paljut: mürgist sudu, happevihmasid, orgaaniliste ja mineraalainetevaeseid pinnaseid. Neid ei heiduta bakterid, viirused, seenhaigused ega putukad. Arvatakse, et ginko uskumatu vastupanuvõime on seotud ginko lehtedes sisalduvate ainete – hüngetiini, isohüngetiini, terpeenide, ginkoliidide, kvertsetiini, kempferooli, isoramnetiini ja proantotsüanidiinide eriliste omadustega; leheekstrakt sisaldab flavonoide ja laktoone. Ginko viljade koores leidub ginkgoliinhapet, pirobooli, ginooli, aga viljas endas – valke, rasvu, süsivesikuid, mineraalaineid, ginkgoliinhapet, tanniini, aga ka fütosterooli, asparagiini, margeniini. Ginkgo bilobas sisalduvad flavoglükosiidid on kõrge antioksüdantse aktiivsusega, terpeenid aga – põletikuvastase toimega.

Ginkgo Biloba koostises olev unikaalne aktiivkomponent – nanoklastrid on tugevate antioksüdantsete omadustega, mis aitavad parandada toitainete omastatavust ja stimuleerida organismi kaitsejõude. Nanoklastrite olemasolu suvalises produktis tagab selle 100%-lise omastatavuse ja optimaalse toime.

Ginkgo Biloba aitab normaliseerida aju- ja koronaarvereringet, taastada ealistest muutustest tingitud halvenenud mälu, kuulmist, nägemist, kõne- ja liikumisfunktsioone, kõrvaldada vereringe tsirkulaarset puudulikkust (s.h. ateroskleroosset ja kõrgest east tingitud), taastada veresoonte elastsust ja vastupidavust, hoida ära aju- ja koronaarveresoonte tromboose, taastada hematoentsefaalbarjääri, soodustab ajukudede ainevahetuse normaliseerumist, tagab neuromediaatorite normaalset tootmist ja eritumist,suurendab  südamelihase varustamist toitainetega, tõsta potentsi, aitab säilitada rakuseinte terviklikkust ja läbitavust, ära hoida astmahoogusid, on rahustava (sedatiivse) ja spasmidevastase toimega.

Ginko ekstrakt aitab suurendada vere juurdevoolu perifeersetesse kudedesse (käed, jalad). On ilmnenud ginko tähtsus diabeedist tingitud perifeersete veresoonte häirete ravil. Kogu olemasolev teaduslik informatsioon ginko kohta viitab tema võimele pikendada eluiga.

Ginko Biloba  tarvitamisel peaksid ettevaatlikud olema isikud, kes kannatavad arteriaalse hüpertoonia, ägedas või kroonilises staadiumis südamelihase infarkti või insuldi all, aga ka inimesed, kelle vere hüübimine on aeglasem.