Goji marjad- vitamiini-mineraali pomm

Puhtalt kasvatatud ja päikese kuivatatud Goji-marjad (Lucium barbarum) on ühed maailma toitaineterikkaimad marjad. Goji-mari sisaldab 21 mineraal- ja mikroelementi (sh. tsinki, kaltsiumit, rauda, magneesiumi, mangaani, kroomi, vaske, seleeni, naatriumi ja fosfori) ja 18 erinevat aminohapet, mis teevad gojidest suurepärase valguallika (10-14% proteiini). Ühe teooria järgi goji-marjades sisalduvad polüsahhariidid stimuleerivad käbinääret ja ajuripatsit tootma lisa kasvuhormooni. Goji sisaldab ka palju L-glutamiini ja L-arginiini, mis toetavad kasvuhormoonide tootmist. Kasvuhormoon mõjutab peamiselt rakkude võimet taastuda ja näiteks 70 aastane toodab umbes ühe kümnendiku sellest kogusest kasvuhormooni, mida toodab 20 aastane. See saab olla üks teguritest, miks goji-marjadel on tavaliselt nii tugev ühendus nooruse ja pikaaealisusega.

Goji marjal on omadusi, mis võivad aidata nii südame-veresoonkonna haiguste ja põletikuliste protsesside puhul kui ka nägemisega seotud haiguste (nagu vanusest tingitud kollatähni taandarenemine ja glaukoomi) korral. Goji-mari on neuronaalsete kahjustuste eest kaitsvate omaduste, vähivastaste ja immunomoduleerivate ainete edasikandja.

Goji marju võib  kasutada magustoitudes, küpsetistes,süüa veidi leotatult nagu kuivatatud marju ikka.Nende päevane tarvitatav kogus võiks olla 1-2 spl ehk kuni 30gr.

Nende marjade väärtusele on eriti oluline  päike, mille käes nad peavad olema kuivatatud. Kiirkuivatatud Hiina päritolu marjad on kipras ja veidi mõrkja maitsega ning nende toiteväärtus ka madalam. Tavaliselt on need marjad ka odavamad

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee