Madalaima kaloraaziga ja kolesterooli taset mitte tõstev tervislik

Külpressitud kookosõli

Keha vajab küllastumata rasvhapete kõrval ka küllastunud rasvhappeid, mõistlikus koguses ei ole need kahjulikud. Näiteks kookose küllastunud rasvad on väga tervislikud. Need erinevad loomsetest küllastunud rasvadest oma rasvhapete ahela pikkuse poolest. Kookosõli rasvhapped ei ladustu kehas rasvana, vaid organism kulutab need kiiresti. Kookosõli sisaldab keskmise ahelapikkusega rasvhapet nimega lauriinhape, mis annab talle emapiima sarnase immuunsust tõstva toime. Sarnane toime on veel vaid lehma- ja kitsepiimal. Lauriinhape muutub organismis monolauriiniks. Monolauriinil on bakterite, viiruste ja algloomade vastane mõju. Kookosõlis sisalduvat kaprüülhapet kasutatakse seenhaiguste poolt tekitatud põletikuvastaseks raviks. Kookosõli kasulikku toimet suurendab ka tema monoküllastumata oleiinhappe sisaldus, mis teeb kookosõli sama kasulikuks kui oliiviõli. Kookosõli soovitatakse ka Helicobakter pylori korra kasutada koos õunaäädika lahusega.

Kookosõli ei sisalda kolesterooli ega tõsta ka halva kolesterooli sisaldust. Ühe kaaluühiku kohta sisaldab see vähem kaloreid kui ükski teine toidurasv.
Kookosõli toetab kõhunäärme tegevust, parandab organismi veresuhkru kasutamist ja tõhustab kaaliumi ja magneesiumi ning rasvas lahustuvate vitamiinide imendumist verre. Tarbi 1–2 spl kookosõli iga päev, nii viid oma vere kolesteroolisisalduse normaaltasemele.

See ongi kookosõli rasva ladestumist ära hoidva ja kaalu langetava toime saladus. Stimuleerib kilpnäärme tööd Kookosõli on ainus õli, mis aktiveerib kilpnäärme tööd. Organismis kiiresti põledes stimuleerib ta türeoidhormooni tootmist ja sellest tulenevalt tõhustab ainevahetust. Kookosõli on ka mikroobidevastase toimega, aidates vältida haigusi, samuti alandab kolesterooli taset rohkem kui 13 protsenti ja ravib nahahaigusi (akne, seborröa). Vähem kaloreid Kookospähkliõli on «tavalisest» taimeõlist madalama kalorsusega: üks gramm kookosõli sisaldab vaid 6,8 kcal, muud õlid keskmiselt 9 kcal. Seega pole kaalu langetamiseks vaja söödava rasva hulka vähendada, vaid arvestada päevase üldkaloraaži sees 30 protsendi energia saamisega rasvadest. Kookosõli võib kasutada praadimiseks

Kookosõli on hea kasutada ka nahahooldusvahendina- näiteks meigi eelmaldamiseks ja päikesekreemina. Päikesekreemina on ta ideaalne vahend nahka kaitsva omaduse tõttu ja ideaalne kasutada ka päevitusjärgselt. Sobib ka väikelastele

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee