Tervislikud õlid meie toidulaual

Millist õli ostad Sina oma autole? Kui tihti vahetad filtreid? Usun,et oma autole ostad ikka korralikku ja spetsialistide poolt soovitatud õliisid, talveks ühte, suveks teist. Inimese organismi võib seostada  luksusautoga.Temagi vajab õli, jahutuseks ja pesuks vett, ning loomulikult head kütust.

Kui õli tase langeb, siis ühest hetkest jookseb mootor kokku ja remont võib olla oi oi kui kallis või üldse võimatu.

Kui inimene ei tarvita korralikku õli ja ei saa piisavalt rasvahappeid, siis juhtub paraku sama. Tõuseb kolesterool, vererõhk ja siis saabub ootamatult insult või infarkt. Põhjus selleks on ju lihtne. Vale toit, stress ja ebapiisavalt omega 3 õlisid.

Kust siis saab neid häid Omega 3 õlisid. Selleks on värske või soolatud rasvane kala, kalamaksaõli, linaõli, kanepiõli, tudraõli, seesamiõli.

Eriti kasulik just talveperioodil on kanepiõli ja avokaadoõli. Lisaks Omega 3 le leidub seal klorofülli, mis tõstab nn. oktaanarvu.

Kasuta häid õlisid iga päev. Raviotstarbel võetakse neid  kuni 1 spil. 2 x päevas enne sööki. Profülaktikaks piisab ka 2 teelusikatäiest päevas. Kui nende maitse on vastuvõetamatu, siis tarvita kapslitesse pakendatud õlisid. Proovi lahti saada rafineeritud õlidest. Praadimiseks kasuta samuti spetsiaalseid praadimiseks mõeldud külmpress  päevalille-, oliiv- või rapsiõli, viinamarja seemne õli.

Kõik tervislikud õlid on meie stuudios ka saadaval.

Aprikoosi seemne õli, mis sialdab B17 vitamiini ning mõjub eriti hästi vereringele.

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee